Adopcja na odległość

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą p. Januszem Sroką, przy współpracy z Samorządem Szkolnym i Szkolnym Kołem Caritas zorganizowali kiermasz. Zebrane środki przeznaczono na pokrycie kosztów jednego roku nauki dla dwojga dzieci z Ugandy.
Chcemy i w tym roku podjętą inicjatywę kontynuować. Bo jak mówiła bł. Matka Teresa z Kalkuty:
„To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie.
Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy”.

O AKCJI
Koszt wysłania dziecka w Ugandzie do prostej szkoły podstawowej lub średniej, przez rok czasu, z jednym posiłkiem dziennie (wg lokalnych standardów) to ok 150 USD (odpowiednio 130 EURO; między 550 a 600 PLN, w zależności od aktualnego kursu walut). Wszystkie dzieci w szkołach otrzymują wyżywienie, a część z nich korzysta również z internatu, szczególnie dzieci z odległych wiosek i miejscowości.

Szkoła Podstawowa trwa w Ugandzie 7 lat, dlatego zawsze staramy się zapewnić danemu dziecku/ uczniowi możliwość skończenia całej szkoły. Zasadniczo przyjmujemy i zaczynamy pomagać w finansowaniu edukacji od początku szkoły podstawowej (Primary School), chociaż oczywiście zdarzają się wypadki losowe, kiedy ktoś z rodziców czy uczniów później zgłasza się prośbą o pomoc ze względu na nagle wynikłą trudną sytuację rodzinną i materialną. Rok szkolny w Ugandzie zaczyna się 1 lutego i trwa do 1 grudnia; dlatego zachęcamy aby zainteresowani pomocą przysyłali nam informacje i deklaracje o adopcji przed rozpoczęciem wakacji – czyli najpóźniej do grudnia danego roku.

Źródło:   https://misje.franciszkanie.pl/adopcja-na-odleglosc/