O nas

Oddział przedszkolny działający przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki utworzono w 2008 roku. Mieści się on w odrębnym budynku, w którym uczą się również dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Sala, w której przebywamy pomalowana jest ciepłymi, wesołymi kolorami i ozdobiona wieloma dekoracjami, które wykonaliśmy sami. Posiadamy ciekawe i nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny oraz zabawki, które są systematycznie wzbogacane i odnawiane – wszystko po to, aby poprzez zabawę nasze dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności i były gotowe rozpocząć edukację w szkole.
W trakcie zajęć realizowana jest podstawa programowa dla dzieci sześcioletnich. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Dzieci uczą się języka angielskiego i religii, wykonują ciekawe doświadczenia podczas zajęć „Kolorowe laboratorium przedszkolaka” oraz uczą się bezpiecznie i rozważnie korzystać z komputera na zajęciach z kodowania. Dzieci z oddziału przedszkolnego w sposób czynny uczestniczą w życiu szkoły m.in. w atrakcyjnych wycieczkach szkolnych, warsztatach edukacyjnych, przedstawieniach szkolnych, akcjach charytatywnych i proekologicznych. Biorą udział w licznych konkursach organizowanych dla dzieci młodszych. Należą również do Dyskusyjnego Klubu Książki. Szkoła posiada również plac zabaw, na którym mogą się swobodnie bawić i spotykać ze starszymi kolegami i koleżankami. Przedszkolaki przez cały rok objęte są opieką logopedyczną i pedagogiczną. W naszej grupie panuje miła i przyjazna atmosfera.

Co roku dołączyć do nas mogą dzieci w wieku 4 – 6 lat.