8.12.2020

Z wizytą w bibliotece szkolnej

8 grudnia Przedszkolaki wybrały się do biblioteki szkolnej. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie bibliotekarka, pani Monika, w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki i przedstawiła najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali bibliotekarce różne pytania dotyczące m.in. jej pracy, liczby czytelników oraz najczęściej wypożyczanych tytułów. Podczas wizyty dzieci otrzymały kolorowe zakładki z różnymi postaciami z bajek. Wizyta w bibliotece była dla uczniów ciekawym doświadczeniem. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania.