8.11.2021

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek” Świetliki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Dużo emocji wzbudziła zabawa „Jaka to melodia?” w której to dzieci miały za zadanie odgadnąć, z jakiej bajki pochodzi piosenka.  Świetliki chętnie bawiły się w „Kalambury” – odgadując narysowaną przez dzieci postać bajkową. „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. W tym dniu pani Kasia przeczytała dzieciom bajkę i zadawała pytania, na które Świetliki chętnie odpowiadały. Dzieci również oglądały bajkę pt.” Masza i Niedźwiedź”. Na zakończenie Świetliki kolorowały wybraną przez siebie postać bajkową, którą można było podziwiać na gazetce świetlicowej.  Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.