Warsztaty biblioteczne dla klasy 3b

W dn. 13.10.2022r. odbyły się warsztaty biblioteczne dla kl. 3b. Składały się one z 2 części.

W pierwszej części wykorzystano książkę pani Lucyny Szary pt. ”Mity greckie dla dzieci” . Podczas czytania jej fragmentów, dzieci tworzyły prace plastyczne. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie mieszkają bogowie greccy, jak wyglądali i jakie mieli moce. Poznali najważniejszych bogów. Dzięki wykorzystaniu Internetu i tablicy multimedialnej widzieli, jak
wyglądają miejsca historyczne związane z mitami, jak ludzie wyobrażali sobie bogów, jak przedstawiali ich artyści oraz poznali wybrane atrybuty bogów.

W części drugiej zajęć uczniowie wysłuchali wybranych wierszy Juliana Tuwima, a niektóre mogli wspólnie zaśpiewać. Następnie odtworzyli wiersz pt. „Rzepka”, tworząc scenkę.

Zapraszamy do galerii…