7.12.2022

Warsztaty czytelnicze dla klas 8a i 8b

Uczniowie klas 8a i 8b wzięli udział w warsztatach czytelniczych w dniach 14-15 listopada 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernichowie.

Obejrzeli wystawę dotyczącą krakowskich inscenizacji teatralnych “Balladyny” Juliusza Słowackiego od pierwszej premiery 1868 r. do 2020r. Wystawa powstała dzięki współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie z teatrami krakowskimi. Na wystawie wykorzystano także materiały ze zbiorów WBP w Krakowie. Uczniowie mogli podziwiać scenografię poszczególnych teatrów na przestrzeni lat oraz zobaczyć jak zmieniały się stroje aktorów w tym czasie.

Następnie młodzież wzięła udział w mini konkursie dotyczącym znajomości  treści “Balladyny” oraz historii jej powstania.

Zapraszamy do galerii…