26.10.2019

„ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/
20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm RP przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Już od samego rana w naszej grupie panowała wesoła atmosfera. W trakcie zajęć dla dzieci przygotowane były różne atrakcje, takie jak zabawy integracyjne, zabawy z balonami, wesołe zabawy przy muzyce oraz „przedszkolne kino” z ciekawymi przygodami Kapitana Prążka oraz różnymi zdrowymi przekąskami. Dzień ten dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.