Kodowanie na dywanie

W bieżącym roku szkolnym Przedszkolaki rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem. Zabawy
z kodowaniem kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci, stopniowo i odpowiedzialnie wprowadzają
je w cyfrowy świat. Do naszych zajęć wykorzystujemy: matę do kodowania, mini matę do kodowania, kolorowe kubeczki, kolorowe kartki, kartoniki z obrazkami, krążki oraz kolorowe karty pracy.
Na pierwszych zajęciach “Pieski” bawiły się kubeczkami. I nie była to taka zwykła zabawa! To wstęp do kodowania i programowania… Ale wszystko jeszcze przed nami… Na razie zajęliśmy się rozpoznawaniem kolorów, zbieraniem i rozkładaniem kubeczków, budowaniem wież, piramidek, ogródków i co kto jeszcze wymyślił… Liczyliśmy kolory, ustawialiśmy kubki w pociągi, rzędy i szeregi. Trudno uwierzyć, ale czas minął nam bardzo szybko.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.