Mali programiści

Mali programiści

Dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z uczniami klasy II b uczyły się umiejętności programowania. W programowaniu liczy się przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemu. Drugoklasiści w ramach integracji międzyklasowej pokazywali poprzez zabawę swoim młodszym kolegom jak zakodować, a później zbudować wieżę z kubków.

Dzieci wspólnie układały ciekawe prace na macie do kodowania. Uczniowie klasy drugiej zaprezentowali jak potrafią rozwiązać zadania przy użyciu monitora interaktywnego, a także tworzyły prace odkodowując symbole, jak również za pomocą symboli zapisywali wykonywane czynności. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze, a drugoklasiści pokazali jak potrafią wspaniale opiekować się młodszymi kolegami, jednocześnie ucząc ich nowej umiejętności programowania.