5.10.2021

Spotkanie z policjantką

5 października  w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” gościliśmy w naszej szkole p. Elżbietę Machaczkę, która na co dzień pracuje jako policjantka. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie  klas 1-3. Pani  Elżbieta w rozmowie z uczniami poruszyła zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze, a także opowiedziała ,na czym polega praca policjanta. Duże zainteresowanie wywołało umundurowanie i sprzęt policjantów podczas działań interwencyjnych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska tarczę policyjną, przymierzyć ochraniacze przeciwuderzeniowe, kask oraz pałkę policyjną.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego uczniowie wręczyli p. Elżbiecie samodzielnie wykonaną laurkę.

Bardzo dziękujemy i liczymy na ponowne spotkanie.