U weterynarza

23 stycznia uczniowie z oddziału przedszkolnego razem z klasą 3b wybrali się na wycieczkę do Lecznicy Weterynaryjnej w Czernichowie. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Dzieci dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny i dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pani Agnieszka opowiedziała nam o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych oraz zaprezentowała narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali wszystkie pomieszczenia kliniki. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach profesjonalna sala operacyjna dla zwierząt. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadali o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały dyplomy i słodycze. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.