Zwiedzamy piekarnię w Czernichowie

Zwiedzamy piekarnię w Czernichowie

W ramach Projektu Edukacyjnego „Poznajemy zawody” 18 marca br. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się z wizytą do piekarni. Wchodząc tam, już od progu poczuliśmy ciepło i kuszący zapach wypieków. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza, poznały etapy powstawania chleba oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

Dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca. Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy też magazyn produktów sypkich oraz pomieszczenie, w którym wypiekane są pączki, drożdżówki i inne słodkości. Pod koniec wycieczki zostaliśmy poczęstowani pysznymi mini-drożdżówkami z serem. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.