Bieg Świetlika 2016
6.07.2016

Bieg Świetlika 2016

„Bezpieczeństwo w czasie wakacji”.

W dniu 17 czerwca odbył się Bieg Świetlika organizowany już corocznie na podsumowanie pracy świetlicy. Dzięki gościnności księdza proboszcza impreza odbyła się w ogrodzie przy kościele, a nauczycielkom świetlicy w jej przeprowadzeniu pomagały uczennice z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum.

Dzieci miały za zadanie wykonać zadania sprawnościowe, a także odpowiedzieć na pytania teoretyczne związane z bezpieczeństwem podczas wypoczynku letniego.

Na pierwszym punkcie dzieci losowały z podróżnej torby przedmioty niezbędne do zabrania na plażę. Na kolejnych punktach miały odpowiedzieć na pytania związane z korzystaniem z kąpieli wodnych, wykazać się podstawową wiedzą związaną z poruszaniem się po drogach, a także wybrać nr odpowiedniej służby ratowniczej. Końcowym punktem była wycieczka do lasu. Tam należało powiedzieć, w jaki sposób ubrać się do lasu, jak chronić się przed kleszczami czy burzą itp. Po skończeniu biegu dzieci otrzymały poczęstunek przygotowany przez księdza proboszcza natomiast od pań nauczycielek pamiątkowy medal Pana Świetlika. Oprócz biegu odbyły się zabawy z tunelem i chustą animacyjną, berek, raz dwa trzy…, rzuty