Dzień Kota

Koty, koteczki, kiciusie – one również są przyjaciółmi człowieka i to dla nich został zorganizowany ten dzień. Obchodzony jest w Polsce 17 lutego każdego roku. W naszej świetlicy szkolnej również świętowaliśmy ten dzień, którego celem było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka. Rozpoczęliśmy od rozmowy na temat naszych pupilów. Następnie dzieci wyszukiwały na obrazku kocie cienie dobierając się w pary, układały puzzle z kotkiem oraz bawiły się w pełną humoru zabawę „Koteczek”. Uczniowie wykonywali prace plastyczną wyklejając kotka z plasteliny. Dużo emocji wzbudziło również chowanie i szukanie kotka podczas zabawy „Gdzie jest kotek?”. Ponadto dzieci tworzyły z mega klocków koci tor przeszkód, przez który nasze zwinne Świetliki miały przejść naśladując kotka.
Za pokonanie toru przeszkód dzieci otrzymały dyplom.