1.12.2019

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

7 listopada z okazji „Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek” dzieci wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Odbyły się zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci układały bajkowe puzzle oraz wykonywały w grupach prace plastyczne o bajkowej tematyce. Wiele emocji wzbudziło wśród dzieci odgadywanie postaci z bajek jedynie po cieniu. Dziewczynki chętnie wykonywały stroje i tańczyły układ do piosenki „Mam tę moc”. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Gorąco zachęcamy do rozwijania u dzieci zainteresowań czytelniczych.