Pasowania na Świetlika

Odblaskowe pasowanie na Świetlika 2018

Poniedziałek 8.10.2018 r. był dla Świetlikowej Gromady dniem wyjątkowym. Jak co roku, tak i tym razem nie mogło zabraknąć „ Pasowania na Świetlika” uczniów, którzy zaczęli uczęszczać na świetlicę po raz pierwszy w tym roku szkolnym. Tegoroczne pasowanie przebiegało pod hasłem „ Odblaskowe pasowanie na Świetlika” i powiązane było z realizacją projektu „ Odblaskowa szkoła”.

Pasowanie odbyło się w dwóch turach. Uczniowie pokonywali tor przeszkód, gdzie musieli wykazać się znajomością przepisów o ruchu drogowym i podstawowych znaków, właściwym korzystaniem z elementów odblaskowych oraz znajomością zasad panujących na świetlicy. Tor przeszkód kończył się wypiciem magicznego eliksiru serwowanego przez Pana Świetlika.

W naszej uroczystości wzięła udział Pani Dyrektor, która przyjęła ślubowanie od Świetlików, posypując każdego z nich magicznym pyłem… „ A teraz niech opadanie pył, który napełni was bezpieczeństwem, grzecznością, koleżeństwem, uczynnością, życzliwością, radością, zabawą, dobrym humorem i wdzięcznością.” Zabawa przebiegała w radosnej i wesołej atmosferze co pokazują fotografie z naszej udanej uroczystości.