4.11.2019

„Odblaskowe Pasowanie na Świetlika”

W naszej świetlicy 10 października br. miało miejsce „Odblaskowe Pasowanie na Świetlika”, czyli uroczyste przyjęcie uczniów do „Świetlikowej Gromady”. Dzieci ubrane w chusty odblaskowe przechodziły przez próby związane z bezpieczeństwem na drodze, korzystaniem z elementów odblaskowych oraz znajomością zasad panujących na świetlicy. Dużo emocji wśród uczniów wzbudziła „próba ciemności”. Świetliki z latarką przechodziły przez tunel animacyjny, w którym znajdowały się odblaski. Dzięki temu mogły się przekonać jak „świeci odblask”, kiedy pada na niego światło. Sporym wyzwaniem okazało się wypicie „magicznej mikstury” i uśmiechnięcie się szeroko. Na zakończenie nastąpiło uroczyste pasowanie i posypanie dzieci magicznym pyłem Pana Świetlika. „A teraz niech opadnie pył, który napełni was bezpieczeństwem, grzecznością, koleżeństwem, uczynnością, życzliwością, radością, zabawą, dobrym humorem i wdzięcznością.” Zabawa przebiegała pomyślnie w radosnej atmosferze, co najlepiej odzwierciedlają fotografie z naszej uroczystości.