Przedstawienie pt.„Zoo”

10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt. Z tej okazji Świetliki przygotowały dla dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawienie pt.„Zoo” na podstawie utworów Jana Brzechwy. Uczniowie samodzielnie przygotowywali maski oraz stworzyli scenografię. Przedstawienie odbyło się 12 grudnia. Podczas występu sala świetlicowa stała się sceną, na której dzieci recytowały wiersze między innymi o: „Papudze”, „Tygrysie”, „Wielbłądzie”, czy „Zebrze” a także zaśpiewały piosenkę „Idziemy do Zoo” oraz zatańczyły. Nie ma nic lepszego, niż łączenie przyjemnego z pożytecznym, stąd też wcielenie się w rolę aktora sprawiło dzieciom wiele radości, a poznane wiersze na długi czas pozostaną w pamięci. Po przedstawieniu odbyła się pogadanka nt. przestrzegania praw zwierząt oraz zagadki.