Urodziny Pana Świetlika

5 grudnia Świetlikowa Gromada obchodziła urodziny Pana Świetlika – maskotki naszej świetlicy. Świetliki przygotowywały się do tej uroczystości przez pewien czas. Pan Świetlik za pośrednictwem nauczycielek wysłał do dzieci list z prośbą o szanowanie zabawek, klocków, gier oraz układanie i segregowanie ich po skończonej zabawie. Dzieci sumiennie wywiązały się z powierzonego im zadania. Na imprezę urodzinową przygotowały kolorowe torty dla Pana Świetlika, podrzucały solenizanta na chuście animacyjnej i śpiewały mu „Sto lat”. Dzieci w rytmie muzyki miały do wykonania zadania sprawnościowe i taneczne. Dużo emocji wzbudziła próba ciemności polegającą na losowaniu z zamkniętymi oczami przedmiotów znajdujących się na świetlicy i odłożeniu ich na właściwe miejsce. Oczywiście nie odbyło się bez prezentów. Przybyło kilka nowych materacy i zabawek. Na koniec był słodki poczęstunek i wspólne zdjęcia.