7.11.2016

26 listopada “Tańczyliśmy, graliśmy i śpiewaliśmy dla Sławka”

„Tańczymy, gramy i śpiewamy dla Sławka” takie było hasło imprezy charytatywnej, która odbyła się w dniu 26.11.2016 r. w budynku remizy OSP w Przegini Narodowej. Celem tej imprezy było wsparcie znanego tancerza i trenera. Pan Sławek był nauczycielem tańca w naszej szkole. Pod jego kierunkiem nasi uczniowie stawiali pierwsze kroki taneczne. 15 sierpnia ubiegłego roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i od tego czasu walczy o swoją sprawność ruchową. Dzięki bardzo intensywnej rehabilitacji zaczął chodzić. Pan Sławek potrzebuje naszego wsparcia, aby móc kontynuować rehabilitację. Nasza szkoła Zespół Placówek Oświatowych w Czernichowie z wielkim zaangażowaniem włączyła się w tę szlachetną akcję. Śpiewał chór szkolny, którym dyrygował pan Mariusz Piejko. Dla pana Sławka i obecnych na sali tańczyły cheerleaderki z klasy 3a pod kierunkiem pani Bożeny Krawackiej, cheerleaderki z klasy 5ab i 6ab pod kierunkiem pani Magdaleny Dobaj. Tańczyli także jego wychowankowie i tancerze krakowskich szkół tanecznych – Anastazja Shvets i Tymoteusz Biedroń (ArtDance), Angelika Klimas, Mateusz Rusin (Kuźnia Tańca), Milena Ślósarz i Jeremiasz Fronc (Karisma), Nadia Socha z klasy 4a (Szkoła Tańca przy Operze Krakowskiej), Magdalena Związek (”Grawitacja” z Oświęcimia). Taniec towarzyski zaprezentowały 2 grupy pana Sławka młodsza i starsza. Układ tańców, a wśród nich taniec Światowych Dni Młodzieży wykonali gimnazjaliści pod kierunkiem pani Sławomiry Kuchcińskiej.

Scenki kabaretowe przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czernichowie przygotowane pod kierunkiem Doroty Woźniak i Janusza Sroki. Dzięki bezinteresownej pomocy wielu osób zaangażowanych w organizację imprezy i uczestniczących w niej, pan Sławek będzie mógł kontynuować rehabilitację.

Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy!