Akcja charytatywna “Kredkobranie”

Szanowni Państwo,
Drodzy Uczniowie,

Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce nowych przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci
i młodzieży z Kresów Wschodnich. Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie Korzenie – „ Kredkowanie. Pamiętamy- pomagamy”- 2021.
W ramach tej akcji w szkole prowadzona jest zbiórka przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych (m.in. kredek, bloków, zeszytów, plasteliny, bibuły, piórników, przyborów geometrycznych itp.) Wszystkie materiały można składać w gabinecie pedagoga i na portierni oraz w małej szkole do wychowawców i w gabinecie logopedy. Zebrane dary trafią na Kresy, a dokładnie na Litwę i Ukrainę, do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

Akcja trwa do końca września. Więcej informacji na stronie – czytaj więcej

Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów.

Koło Wolontariatu oraz Szkolne Koło Caritas