Akcja czyste powietrze
1.04.2019

Akcja “Czyste powietrze”

Dnia 29 marca uczniowie Oddziału Przedszkolnego oraz klasy 3a razem ze swoimi wychowawczyniami oraz Gminnym Ekodoradcą Panią Agnieszką Smagą odwiedzili mieszkańców Czernichowa w ramach akcji ,,Czyste powietrze- w trosce o zdrowie, klimat i środowisko”.

Dzieci niosły transparenty m.in. z hasłem: ,,Szanuj dzieci, nie pal śmieci” oraz papierowe kwiatuszki, które wręczały gospodarzom w czasie odwiedzin ich domostw.

Pani Ekodoradca, informowała m.in. o możliwości skorzystania z dofinansowania przy wymianie pieców i rozdawała mieszkańcom ulotki z informacjami na ten temat. Zostaliśmy bardzo mile i serdecznie przyjęci przez mieszkańców, dowiedzieliśmy się od nich wiele cennych informacji. Zobaczyliśmy po raz pierwszy peled, czyli tzw. surowiec odnawialny używany do ogrzewania mieszkań.