Szkolniak
11.09.2019

20-lecie Szkolniaka

Czasopismo Szkolniak (niegdyś „Gazetka Szkolna”) jest wydawane od 1999 roku, czyli od momentu, w którym znowu w Polsce pojawiły się gimnazja. I choć ostatni gimnazjaliści ukończyli szkołę w czerwcu, czasopismo nadal się ukazuje. Artykuły, pod kierunkiem nauczycieli, redagują uczniowie. To oni wybierają tematykę, która jest dla nich ważna i interesująca. Na takim materiale szlifują swój kunszt dziennikarski. Członkowie zespołu redakcyjnego zdobywają wiedzę na temat pracy dziennikarza, poznają pojęcia związane z powstawaniem gazety oraz uczą się tworzyć szatę graficzną. Dzięki pracy w gazecie zaczynają rozumieć, jak ważne jest sumienne wypełnianie dobrowolnie przyjętych zobowiązań i planowanie pracy. Wydawane numery są rozdawane uczniom i nauczycielom oraz przekazywane do biblioteki szkolnej, niegdyś znajdowały się również w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernichowie.

Opiekunkami zespołu redakcyjnego od lat są panie Jolanta Grząbel-Sajkowska i Lucyna Zabagło. Wspierają one uczniów swoją wiedzą i doświadczeniem.

W Szkolniaku można znaleźć aktualności z życia szkoły, wywiady z nauczycielami, opisy sukcesów naszych uczniów, ich twórczość literacką oraz ciekawostki i dowcipy.

Celem działalności zespołu reakcyjnego Szkolniaka jest propagowanie twórczości literackiej uczniów i dbanie o rzetelność dziennikarską. Dlatego życzymy im jeszcze wielu owocnych lat działalności publicystycznej.