8.10.2019

Zielona szkoła

W dniach od 14 – 21 września uczniowie klas szóstych przebywali na zielonej szkole nad Morzem Bałtyckim w miejscowości Władysławowo – Chłapowo. Uczniami opiekowały się panie: Bożena Krawacka, Jolanta Grząbel – Sajkowska i Małgorzata Pietrzak.
Nad Bałtykiem wiało, czasami lało a tylko od czasu do czasu na niebie pojawiało się słońce, słowem „pogoda była w kratkę”. Mimo to wszyscy byli zachwyceni morzem, falami i atrakcyjnymi wycieczkami, które przewidziano dla uczniów.
Szóstoklasiści dzień po dniu poznawali Półwysep Helski począwszy od Władysławowa aż po Hel. Władysławowo to niezwykła nadmorska miejscowość z brzegiem klifowym. Niedaleko Ośrodka Baltic Sport, w którym mieszkali uczniowie znajdowało się Cetniewo – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich dla sportowców oraz słynna Aleja Gwiazd Sportu. Zajrzeli także na przylądek Rozewie, aby z latarni morskiej podziwiać morze. Byli w Jastarni, Juracie, Helu, Gdyni, Gdańsku i na Westerplatte.
Wszystkich zachwyciła podróż przez las kolejką wąskotorową do olbrzymiego żelbetonowego schronu, w którym urządzono Muzeum Kolei Helskich. Poznawanie historii i geografii tego urokliwego zakątka Polski było nie lada atrakcją i pogłębieniem wiedzy o Półwyspie Helskim. Uczniowie przyznali, że wiele ciekawostek i obrazów związanych z tym miejscem zapamiętają do końca życia.
Spacery po plaży, wycieczki, dyskoteki, basen, ognisko sprawiły, że wszyscy czuli się tam dobrze i spędzili wspaniały i niezapomniany czas ze swoimi rówieśnikami z Gminy Czernichów.