20.10.2019

Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

W środę 16 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Najpierw wystąpił chór, pod przewodnictwem pana Mariusza Piejki, składający się z ok. 100 osób. Mogliśmy usłyszeć i zaśpiewać następujące piosenki: „14 października”, „Pa (rada pedagogiczna)”, „Musimy wierzyć”, „Po przygodę wyruszamy”, „Profesor Robert”.
Następnie rozpoczął się występ przygotowany przez Samorząd Uczniowski, którego opiekunami są pani Izabela Kotula i pan Janusz Sroka. Uczniowie przedstawili kilka śmiesznych scenek, parodiując nauczycieli. Dzięki temu byliśmy świadkami lekcji: języka polskiego, matematyki, biologii i chemii. Za występ widownia podziękowała gromkimi brawami.
Głos zabrał pan dyrektor Stefan Pagacz, który złożył nauczycielom i pracownikom administracji życzenia z okazji tego wyjątkowego święta i wręczył nagrody.
Ale najwięcej emocji wzbudziły nagrody Nobla dla nauczycieli. Nagrody były rozdawane w pięciu kategoriach: siła spokoju, niekończąca się opowieść, nauczyciel niespodzianka, serce na dłoni, pozytywnie zakręcony. Były one wyjątkowe, gdyż przyznawane przez uczniów i świadczące o ogromnej sympatii dla nagrodzonych belfrów. Pani Maria Jarosz uzyskała aż dwie nagrody. Uczniowie uznali ją za „Nauczyciela niekończącą się opowieść” i „Nauczyciela niespodziankę”. Pani Małgorzata Pietrzak została uznana za nauczycielkę z sercem na dłoni. Bez nagród również nie pozostali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Pani Iza Kotula to „Nauczyciel siła spokoju” a pan Janusz Sroka to „Nauczyciel Pozytywnie zakręcony”.
Po zakończonej akademii wszyscy w szampańskich nastrojach rozeszli się do klas.