Wycieczka do Pracowni i Muzeum Witrażu

Zapraszamy do galerii

17 października uczniowie klasy 5a udali się do Pracowni i Muzeum Witrażu w Krakowie. Podczas zwiedzania pracowni uczniowie zapoznali się z etapami powstawania witraży, urządzeniami i narzędziami artystów. Następnie mogli zaobserwować mistrzów witrażowych przy pracy oraz pomalować na próbę witrażowy obrazek. Dzieci miały okazję także podziwiać witraże będące aktualnie w trakcie realizacji, widoczne na szklanych sztalugach w pomieszczeniach pracowni. Bardzo miła Pani przewodnik oprowadzała nas po muzeum, a także wyczerpująco udzielała odpowiedzi na liczne pytania. Po zwiedzaniu muzeum uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie mieli możliwość samodzielnego i kreatywnego wykonania witrażowej zakładki do książki.
Wycieczka zakończyła się seansem filmowych „ O YETI!” w kinie Kijów. Sympatyczny film, który zaraził nas uśmiechem i pozwolił miło spędzić czas, z kilkoma bajecznymi scenami. A takiego kudłatego i spontanicznego kumpla jak tytułowy Yeti Everset – każdy chciałby mieć, bez względu na rok urodzenia wpisany do dowodu.