Akcja “Adopcja na odległość”

Nasza szkoła pomaga dwojgu dzieciom z terenu misji franciszkańskiej w Matugga, nad którą duchową opiekę sprawuje o. Adam Klag.

Adopcję na odległość podjęliśmy w roku 2019 i nadal ją kontynuujemy.
Koszt wysłania dziecka w Ugandzie do prostej szkoły podstawowej lub średniej, przez rok czasu,
z jednym posiłkiem dziennie (wg lokalnych standardów) to ok 150 USD (odpowiednio 130 EURO; ok. 600 PLN, w zależności od aktualnego kursu walut). Wszystkie dzieci w szkołach otrzymują wyżywienie,
a część z nich korzysta również z internatu, szczególnie dzieci z odległych wiosek i miejscowości.
W tym roku dzięki wielu ofiarodawcom o wielkich sercach uzbieraliśmy kwotę 2500 zł., którą w całości przekażemy na ten cel.

W imieniu szkoły i podopiecznych z Ugandy pragniemy Państwu podziękować za wsparcie naszej akcji.