8.04.2021

Międzynarodowy Dzień Sportu

Międzynarodowy Dzień Sportu (pełna nazwa brzmi: Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju
i Pokoju) obchodzony jest na całym świecie 6 kwietnia. Jest to stosunkowo nowe wydarzenie, gdyż zostało ustanowione dopiero 13 sierpnia 2013 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Data obchodów (6 kwietnia) upamiętnia otwarcie w 1896 roku w Atenach pierwszych Nowożytnych Igrzysk Olimpijskich. To święto ma podkreślić możliwość oddziaływania sportu na wiele sfer życia człowieka, między innymi na rozwój: praw człowieka, rozwój gospodarczy i społeczny. W tym dniu, na całym świecie, odbywają się różne imprezy i akcje promujące sport i aktywny styl życia. Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w obchody tego wydarzenia poprzez akcję polegającą na przesłaniu zdjęć, na których widać ich podczas różnych aktywności ruchowych. Do fotografii dołączone są hasła zachęcające do ruchu, który jest niezbędny do życia, zwłaszcza w okresie panującej pandemii koronawirusa.

Zapraszamy do galerii zdjęć!