Dla Ciebie, Ziemio!

Dzień Ziemi to święto obchodzone od 1970 roku, które przypada 22 kwietnia, ale akcje propagujące wiedzę na temat ochrony środowiska i ekologii trwają dłużej. Dzień Ziemi obecnie jest obchodzony
w ponad 193 państwach. Co roku nasza szkoła bierze w nim czynny udział i nawet w tym trudnym dla nasz wszystkich czasie nie zapomnieliśmy o potrzebach naszej planety. W ramach święta Ziemi uczniowie klas I- III szkoły podstawowej oraz oddziału przedszkolnego przygotowali „Drzewo dobrych uczynków dla Ziemi”. Codziennie wykonywali dobry uczynek dla Ziemi , opisywali go i naklejali na swoje drzewo dobrych uczynków. Efekty tych działań można podziwiać w galerii. Uczniowie z klasy 7b przygotowali życzenia dla Ziemi i jej mieszkańców, a uczniowie klasy 5a napisali wiersze promujące postawy ekologiczne. Podczas lekcji nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki i rozmowy kierowane dotyczące Dnia Ziemi, a uczniowie z klasy 3a wykonali wynalazki z odpadów. W szkole i na świetlicy wykonano gazetki edukacyjne.

Zaplanowano również upiększanie szkolnego ogrodu poprzez sadzenie kwiatów. Wykonano już pierwszy etap prac zakupując ziemię, ozdobną korę oraz palisadę, a także posadzono część kwiatów. W drugim etapie zaplanowano praktyczną lekcję ogrodniczą dla dzieci podczas, której uczniowie zapoznają się z pracą ogrodnika, nazwami narzędzi ogrodniczych, sposobem pielęgnacji roślin, a także samodzielnie posadzą rośliny. Zajęcia te odbędą się w terminie późniejszym podczas sprzyjającej pogody.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Dnia Ziemi.