Wystawa „Czernichów dawny i niedawny”

18 czerwca2021r. uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3 mieli okazję zobaczyć wystawę
pt. „Czernichów dawny i niedawny” zorganizowaną przez Stowarzyszenie Czernichowskich Seniorów pod patronatem LGD Skarby Blisko Krakowa.
W trakcie zwiedzanie, dowiedzieliśmy się jak żyli ludzie w dawnych czasach, jakich narzędzi używali do pracy, jak wyglądały dawniej świadectwa oraz nasza szkoła. Zobaczyliśmy min. żelazka, lampy naftowe, maselnicę, sierp oraz cep. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali zdjęcia, obrazy oraz eksponaty z różnego okresu w dziejach Czernichowa. Podczas zwiedzania mogliśmy usłyszeć muzykę Kapeli Czernichowskiej, a także obejrzeć film „Czernichów nad Wisłą”. Serdecznie dziękujemy Pani Marii Kapuście oraz Panu Janowi Gawrysiowi za piękną lekcję historii, podczas której mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych przedmiotów, których już nie używamy, a mimo wszystko wywołują w nas wzruszenia.