20.10.2021

Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

W środę 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Ten dzień to nasze wspólne święto, to dzień, w którym w sposób szczególny my uczniowie okazujemy wdzięczność naszym pedagogom i innym pracownikom szkoły.

Uroczystą akademię rozpoczęli uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunami są ks. Krzysztof Rozenek i pani Izabela Kotula. Podczas występu młodzież złożyła życzenia i podziękowała wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za codzienne poświęcenie oraz trud wkładany w nauczanie, wychowanie i kształtowanie młodego pokolenia Polaków. Uczniowie przygotowali również Oskary dla nauczycieli. Nagrody były rozdawane w pięciu kategoriach: Szwajcarski zegarek, Luzak roku, Złoty wykładowca, Debiut roku i Złote lusterko. Były one wyjątkowe, gdyż przyznawane przez uczniów i świadczące o ogromnej sympatii dla nagrodzonych belfrów. Pani Maria Jarosz uzyskała Oskara w kategorii Szwajcarski zegarek. Pan Mariusz Piejko został uznany za Luzaka roku, a Pani Joanna Sroka to Złoty wykładowca. Bez nagród również nie pozostała nasza szanowna dyrekcja. Pani Anna Rams otrzymała nagrodę za Debiut roku, a pani Aleksandra Przebinda Oskara Złote lusterko.

Następnie wystąpił chór pod przewodnictwem pana Mariusza Piejki, składający się z ok. 100 osób. Mogliśmy usłyszeć i zaśpiewać następujące piosenki: „14 października”, „Dzień nauczyciela”, „Gdyby do szkoły chodziły anioły”, „Moja klasa 3a”, „Dzień nauczyciela i karuzela”, „Będę nauczycielką”.

Pod koniec uroczystości głos zabrała pani dyrektor Anna Rams, która złożyła nauczycielom i pracownikom administracji życzenia z okazji tego wyjątkowego święta i wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły. Po zakończonej akademii wszyscy w szampańskich nastrojach rozeszli się do klas.

Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

Samorząd Uczniowski

Zapraszamy do galerii