14.11.2019

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Kontynuacją obchodów Dnia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole była uroczysta akademia z tej doniosłej okazji.
O godzinie 10.00 uczniowie klas 0 – 3 oglądali przedstawienie pt.” Niepodległa – krótka lekcja historii” przygotowane przez klasę 2b i panią Danutę Kosek. Następnie wszyscy wyruszyli pod pomnik znajdujący się na rynku w Czernichowie gdzie złożono wiązankę w hołdzie lokalnym patriotom.
O godzinie 11.50 odśpiewaliśmy hymn polski i wysłuchaliśmy kilku wzruszających utworów w wykonaniu uczniów szkolnego chóru pod przewodnictwem pana Mariusza Piejki. Potem uczniowie klas szóstych i ósmych pod kierownictwem swoich wychowawczyń – pani Sławomiry Kuchcińskiej – Czak i pani Magdaleny Dobaj – zaprezentowali przedstawienie, w którym przypomnieli nam losy naszego kraju.
W tak podniosłej atmosferze rozeszliśmy się do klas, długo jeszcze nucąc patriotyczne pieśni zaprezentowane przez chórzystów.

Zapraszamy do galerii