22.09.2020

Akcja #sadziMY 2020

18 września odbyła się druga edycja przedsięwzięcia “Akcja #sadziMY 2020” zainicjowana przez Prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę, celem której było szerzenie świadomości ekologicznej młodych Polaków, jak również aktywne zaangażowanie ich w ochronę przyrody, jako niezwykle cennego czynnika ekologicznego. Nasi uczniowie również dołożyli swoją cegiełkę do poprawy środowiska i zwiększenia lesistości naszego kraju. 22 września pod opieką nauczycieli posadzili 14 drzew na terenie szkoły.
Przed rozpoczęciem pracy zebraliśmy się na szkolnym placu zabaw, gdzie odbyła się pogadanka na temat znaczenia drzew dla gospodarki człowieka i zwierząt oraz prawidłowego sadzenia drzew.
Następnie uczniowie klas 1 -3 oraz oddziału przedszkolnego z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Każda klasa miała przydzielony obszar i sadzonkę do posadzenia. Wszyscy świetnie sobie poradzili. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy uczestniczyć w takiej akcji. Będziemy pielęgnować i obserwować swoje posadzone drzewa z nadzieją, że w przyszłości teren naszej szkoły będzie wyglądał przepięknie.

Zapraszamy do galerii