21.02.2021

Akcja “Wyślij pączka do Afryki”

Już kolejny rok z rzędu nasza szkoła włączyła się w akcję „Wyślij pączka do Afryki”. W czwartek 11.02.2021r. nasi uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas, z zachowaniem reżimu sanitarnego sprzedawali pączki. Całą kwotę uzyskaną ze sprzedaży – 1120 zł wysłaliśmy na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

Trzeba zaznaczyć, że obecnie w szkole uczą się tylko uczniowie z klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego. Dlatego bardzo duże podziękowania należą się nauczycielom, rodzicom i uczniom tych klas oraz oddziału przedszkolnego, a także pracownikom obsługi.

Dzięki sponsorom nie ponieśliśmy żadnych kosztów za pączki.

ZACHĘCAMY do dalszego udziału w akcji przez cały czas Wielkiego Postu Na stronie pączek.kapucyni.pl możecie kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób ufundować jeszcze posiłki dla dzieci. Załączamy podziękowanie od Misjonarzy Kapucynów .

Szczęść Boże!

Dzisiaj otrzymaliśmy dwie darowizny złożoną w imieniu Szkoły Podstawowej w Czernichowie im. Tadeusza Kościuszki. Darowizny złożone zostały w ramach akcji “Wyślij pączka do Afryki 2021”.

Misjonarze zamienią Państwa ofiarę w wysokości 1120.00 PLN na posiłki dla osieroconych dzieci,
lekarstwa dla chorych, czystą i zdrową wodę i wiele innych dobrych rzeczy.

Państwa pomoc przez ręce misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących.

Dzięki Państwa wpłacie dzieci zjedzą ciepły posiłek, pójdą do szkoły i poczują, że ktoś o nich dba. Bardzo dziękujemy.

Dzięki Państwa wpłacie otoczymy opieką ludzi starszych, samotnych i niezaradnych. Bardzo dziękujemy!

Dzięki Państwa wpłacie nasi misjonarze spełnią wiele uczynków miłosierdzia.

To będą Wasze uczynki miłosierdzia!

Prosimy zachęcić bliskich i przyjaciół do przyłączenia się do misyjnego dzieła Kościoła a wspólnie zrobimy wiele dobrego!

Misjonarze kapucyni otaczają Was swoją modlitwą.

br. Jerzy Steliga OFMCap