23.01.2023

Biała szkoła

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernichowie w dniach od 9 do 13 stycznia tego roku przebywali na
,,Białej szkole” w Stasikówce koło Zakopanego.

Głównym celem tego projektu była nauka i doskonalenie jazdy na nartach. Przedsięwzięcie to już od 11 lat realizują nauczycielki wychowania fizycznego: Panie Magdalena Dobaj i Lucyna Zabagło.

Zimą powiat tatrzański to wymarzone miejsce do uprawiania sportów zimowych i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Piękna zimowa pogoda sprzyjała młodym adeptom narciarstwa z Czernichowa. Uczniowie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa ze stoku Hajduk w Murzasichlu zrobili ogromne postępy, a zwłaszcza liczna grupa dzieci, która po raz pierwszy założyła sprzęt narciarski!

Narty to nie jedyna atrakcja wycieczki. Obozowicze wyjechali również kolejką linową na Gubałówkę, z której rozpościera się urokliwy widok na Tatry Wysokie i Zachodnie. Zakopane i Krupówki to następny obowiązkowy punkt programu, który zaliczyliśmy! Uczestnicy mieli również możliwość spędzenia czasu wolnego na Termach w Szaflarach, gdzie znajdują się baseny z wodą termalną i wiele innych wspaniałych atrakcji!

Wieczorami uczniowie integrowali się aktywnie spędzając czas: grali w tenisa stołowego, bilard oraz gry planszowe. Były również wspólne tańce! Ostatniego dnia odbyło się pożegnalne ognisko z pieczeniem kiełbasek w pięknej śnieżnej scenerii!

Wspaniałe wspomnienia z pobytu zostaną z nami na zawsze! Już dzisiaj nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu!

Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować Pani Wójt Gminy Czernichów Danucie Filipowicz, która sfinansowała przejazd autokarowy naszych uczniów!

Zapraszamy wszystkich do galerii pięknych zdjęć z naszej pełnej wrażeń wycieczki…