Sukcesy biegowe uczniów Szkoły Podstawowej z Czernichowa

25 kwietnia w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego w Skawinie, jak co roku, odbyła się kolejna edycja Powiatowych Drużynowych Biegów Przełajowych. Biegi są organizowane pod egidą Szkolnego Związku Sportowego, w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolne. W tym roku zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: 2008 i młodsi, 2007 – 2006 oraz 2005 – 2003, oddzielnie chłopcy i dziewczęta.

Biegi przełajowe 2019

W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy musieli pokonać dystans: 800 metrów, 1000 metrów lub 1500 metrów, a do klasyfikacji końcowej liczono miejsca poszczególnych zawodników. W malowniczych okolicznościach przyrody, w starorzeczu rzeki Skawinki rywalizowali mistrzowie gmin z całego powiatu ziemskiego krakowskiego. Szkoła w Czernichowie łącznie wystawiła 6 ekip. Naszym zawodnikom poszło śpiewająco.

Trzy nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca, a pozostałe uplasowały się na miejscu drugim, trzecim i czwartym. Dodatkowo nasi uczniowie odnieśli również sukcesy indywidualne. Anna Dejwor zajęła miejsce II, Agnieszka Stańko miejsce III, a Marcin Kowal miejsce II. Wartościowe wyniki uzyskali też w najmłodszej kategorii chłopców Wojciech Rakoczy (4. miejsce) i Michał Madej (5. miejsce). Drużyny mistrzowskie zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 15 maja w Nowym Targu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszy sukcesów biegowych.

Szczegółowe wyniki zawodników z Czernichowa:

• Kategoria 2008 i młodsi:
    • dziewczęta: I miejsce – SP Czernichów (Pola Bałuszek, Wiktoria Bigaj, Adrianna Cieślak, Magdalena Orlik, Joanna Strzemecka, Oliwia Wiecheć, Dominika Lis). Drużyna wywalczyła awans do województwa.
    • chłopcy: III miejsce– SP Czernichów (Wojciech Rakoczy, Adam Halip, Michał Madej, Rafał Zajgier, Kamil Samek, Łukasz Kmieć).
  • Kategoria 2007 – 2006:
    • dziewczęta: II miejsce – SP Czernichów (Emilia Samek, Julia Bigaj, Julia Dzierwa, Aleksandra Fajto, Aleksandra Figuła, Aleksandra Zabiegaj, Magdalena Sroka).
    • chłopcy: IV miejsce – SP Czernichów (Maciej Żak, Dominik Cyganik, Grzegorz Król, Kacper Palonek, Krzysztof Skoczylas).
  • Kategoria 2005 – 2003:
    • dziewczęta: I miejsce – SP Czernichów (Agnieszka Stańko, Anna Dejwor, Amelia Łukowska, Malwina Odrzywołek, Dorota Odrzywołek, Gabriela Smółka). Drużyna awansowała do województwa.
    • chłopcy: I miejsce – SP Czernichów (Marcin Kowal, Maciej Dzierwa, Bartłomiej Heksel, Hubert Jachymczyk, Mateusz Jurkowski, Kacper Zembol). Drużyna awansowała do województwa.