BohaterON – Włącz historię!

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli
w projekcie BohaterON – Włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu
upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, promocję historii Polski XX wieku oraz edukację historyczno – patriotyczną.
W klasach 4 – 6 nauczyciele wprowadził uczniów w temat II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Następnie uczestnicy wysłuchali słuchowiska ,, MAŁY’’ ROZNOSICIEL NADZIEI, starając się zapamiętać jak najwięcej faktów i emocji, jakie towarzyszą bohaterom tej opowieści. Pracując w grupach, dokonali rekonstrukcji wydarzeń, umieszczając je na osi czasu oraz opisali emocje towarzyszące głównemu bohaterowi tej historii w konkretnych sytuacjach. Na koniec po przeczytaniu fragmentu wiersza Krystyny Krzewskiej ,,Mądrość” ułożyli i zapisali wspólną definicję bohatera.
Z kolei uczniowie klas 7 – 8 obejrzeli film CO ZA HISTORIA – POWSTANIE WARSZAWSKIE, starając się
zapamiętać i zapisać jak najwięcej informacji. Po filmie uczestnicy spotkania, w oparciu o zdobyte
wiadomości, pracując w grupach, wykonali infografiki na temat wylosowanego przez nich
zagadnienia. Prace wykonali na arkuszach papieru metodą 5W + H. Wykonane prace zaprezentowali