Certyfikat Uniwersytetu Dzieci

Z radością informujemy, że klasa 2a uzyskała certyfikat ukończenia projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci ,,Superbohaterzy nauki. Dokąd może nas zaprowadzić ciekawość?”. Podczas cyklu ośmiu lekcji uczniowie dowiedzieli się, jak wpaść na świetny pomysł i trenować myślenie. Poznali również mechanizmy działania wielu zjawisk przyrodniczych: dlaczego statek unosi się na wodzie, skąd się bierze para wodna, dlaczego żarówka świeci. Przeprowadzili wiele eksperymentów, które ułatwiły im zrozumienie intrygujących zjawisk związanych np. z fazami Księżyca oraz odkryli, dlaczego możemy rozmawiać przez telefon. Były to bardzo interesujące zajęcia, które rozwinęły zdolności i zainteresowania uczniów oraz rozbudziły ciekawość poznawczą.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!