Dzień Patrona Szkoły

24 marca będziemy obchodzić Dzień Patrona Szkoły. Głównym wydarzeniem będzie konkurs wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Wystartują w nim trzyosobowe drużyny z klas IV – VI i VII-VIII. Literatura, z której należy skorzystać, to przede wszystkim broszura wydana przez Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie “Kościuszko Żołnierz Wolności” autorstwa Piotra Hapanowicza. Materiały dostępne są u wychowawców, pani Marii Jarosz lub pani Lucyny Zabagło.

Każda klasa do 20 marca powinna też przygotować w swojej klasie gazetkę ścienną poświęconą patronowi szkoły. Uczniowie klas V-VIII (indywidualnie) mogą wziąć udział w konkursie na prezentację o Tadeuszu Kościuszce. Nie wykluczamy udziału klas czwartych. Gotowe prace należy przesłać na adres: zpoczernichow@gmail.com lub dostarczyć na pendrive do 22 marca do organizatorów konkursu. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, a dodatkowo oceny z historii.

Informacji udzielają:

Maria Jarosz