Dzień Profilaktyki

W dniu 14 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas 5 i 8. Prowadziła je pani Katarzyna Kudyba – psycholog z trenerskim doświadczeniem zawodowym w obszarze profilaktyki uzależnień i mediów społecznościowych.
Internet jest nieocenionym narzędziem komunikacji, wiedzy i rozrywki, ułatwia naukę, rozwija zainteresowania, ale niestety niesie wiele zagrożeń. Młodzież nie zawsze o tym pamięta.
W czasie warsztatów z uczniami przeanalizowano różne formy aktywności w sieci. Prowadząca uświadomiła im konsekwencje, jakie mogą ponosić przy „odkrywaniu” stron, filmów o treści niestosownej. Przedstawiła im także zagrożenia cyberprzestrzeni tj. nękanie, zastraszanie, prześladowanie.
Warsztaty miały uświadomić uczniowi, że należy zachować ostrożność w cyberprzestrzeni i bezpiecznie korzystać z Internetu, podejmując świadomy wybór czasu, który tam spędza.

Zapraszamy do galerii…