Dzień Ziemi

22 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole gościliśmy Ekodoradców z Urzędu Gminy. Uczniowie klasy 1-3 brali udział w warsztatach ekologicznych na temat segregacji odpadów. Klasy młodsze robiły Drzewo dobrych uczynków dla Ziemi. Uczynki te zapisywali na listkach i wieszali na wspólnym drzewie, a w salach odbywało się sadzenie roślinek. Klasy 4a i 5a przygotowały ulotki zawierające informację na temat „Jak ograniczyć zużycie plastiku w życiu codziennym oraz obejrzały prezentację „Razem przeciw plastikowej fali”. W ramach zajęć plastyki uczniowie klasy 7a wykonali plakaty zawierające informację głównego hasła tegorocznego Dnia Ziemi- „Plastik vs Planeta”. Na zajęciach chemii uczniowie wykonali ekologiczne lizaki ze zdrowych składników. Ponadto uczniowie klasy 6b uczestniczyli w sadzeniu krzewów w ogrodzie szkolnym. Sadzenie odbyło się z udziałem Ekodoradców, którym serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę.