Fizyka dla smyka
8.06.2016

Fizyka dla smyka

W dniach 19-20 maja na terenie naszej szkoły przeprowadzone zostały pokazy naukowe „Fizyka dla smyka”. Zajęcia przeprowadzili pracownicy Akademii Nauki w Krakowie i brali w nich udział uczniowie klas 0-V. „Fizyka dla smyka” to cykl spotkań, na których uczniowie wraz z prowadzącym wykonują kilkanaście eksperymentów fizycznych z wykorzystaniem oryginalnych zestawów edukacyjnych. Podobne eksperymenty można zobaczyć w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Nasze zajęcia to „Tajemnice magnetyzmu”.

Uczniowie wraz z prowadzącym sprawili, że pod wpływem pola magnetycznego długopis zawisł w powietrzu, przedmioty poruszały się w nieskończoność. Zobaczyli siłę i niesamowite właściwości magnesu. Szukali ukrytych przedmiotów za pomocą wykrywacza metali. Dowiedzieli się w przystępny sposób, co to jest akcelerator magnetyczny. Zobaczyli przedmioty używane w życiu codziennym, których działanie oparte jest na magnetyzmie. W czasie pokazów uczniowie świetnie się bawili, ponieważ każdy z nich brał aktywny udział w zajęciach przeprowadzając doświadczenia wspólnie z osobą prowadzącą.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na następne zajęcia pt. „Tajemnice światła”.

Galeria zdjęć