Gimnazjada 2018
11.06.2018

Gimnazjada 2018

17 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Czernichowie odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny – GIMNAZJADA 2018, który przeznaczony był dla uczniów z terenu gminy Czernichów. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas II i III gimnazjum oraz klasy 7 szkoły podstawowej.

Celem tego konkursu było:

• rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród młodzieży,
  • doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród   uczniów klas 7 SP oraz II i III G,
  • wyłonienie najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów na terenie gminy Czernichów,
  • stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości  i umiejętności matematycznych,
  • rozwijanie współpracy pomiędzy szkołami

Wzięło w nim udział 8 uczniów z  gimnazjum i 6 uczniów z klasy siódmej szkoły podstawowej.

Reprezentacje gimnazjów;

Czernichów: Małgorzata Rakoczy, Dariusz Przybyło

Kamień: Gabriela Bylica, Iga Szostak

Rybna: Agnieszka Dańda, Mikołaj Zielniok

Wołowice: Kamila Bereta, Aniela Biczak

Szkoła podstawowa:

Dominik Fic – Rybna, Jagoda Kurosad – Wołowice, Roksana Wosik – Kamień

Szymon Wyroba – Rusocice, Grzegorz Kuć – Czułówek, Maciej Dzierwa – Czernichów

Tak jak w latach poprzednich zadania nie należały do łatwych, ale mimo to uczniowie znakomicie poradzili sobie z nimi.

Najlepszym matematykiem wśród uczniów klas 7 i tytuł Mistrza Matematyki otrzymała Jagoda Kurosad ze SP w Wołowicach, natomiast  tytuł Wicemistrza Matematyki otrzymał Maciej Dzierwa ze SP w Czernichowie.

Najlepszym matematykiem wśród uczniów klas II i III gimnazjum i tytuł Mistrza Matematyki otrzymała Agnieszka Dańda z Gimnazjum w Rybnej, a tytuł  Wicemistrza  Matematyki – Gabriela Bylica z Gimnazjum w Kamieniu.

Wszystkim zwycięzcom składamy jeszcze raz gratulacje i życzymy dalszych sukcesów nie tylko w dziedzinie matematyki.