Szkoła Podstawowa w Czernichowie
20.03.2016

Gimnazjalistki wicemistrzyniami powiatu w piłce ręcznej

2 marca w Skawinie odbyły się zawody powiatowe dziewcząt. Rywalkami naszych zawodniczek były dziewczęta z Rudawy i Więcławic. W drugiej grupie grały Igołomia, Zielonki i Skawina. Drużyna z Czernichowa wygrała swoją grupę i spotkała się w finale z drużyną z Igołomi, w którym przegrała zajmując ostatecznie drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło dziewczętom z Zielonek, a kolejne miejsca zajęły drużyny z Rudawy, Więcławic i Skawiny. Wicemistrzostwo powiatu to duże osiągnięcie dla drużyny z Czernichowa, która na co dzień nie posiada warunków do uprawiania piłki ręcznej. W składzie drużyny Czernichowa zagrały: Daria Rembilas (bramkarz), Aneta Machaczka, Justyna Zając, Agata Jasińska, Patrycja Kozłowska, Joanna Podzoba, Aleksandra Celer, Patrycja Urbańczyk, Klaudia Wyzgał i Anna Zając.