Szkoła Podstawowa w Czernichowie
8.04.2018

Gminne zawody piłki ręcznej 2018

Szkoła w Czernichowie lubi piłkę ręczną!

W marcu nasza szkoła kolejny raz była organizatorem gminnych zawodów piłki ręcznej. Tradycyjnie odbyły się one w pięknej i gościnnej hali ZSRCKU.  Najpierw swój turniej rozgrywali uczniowie szkół podstawowych. W ramach Igrzysk Dzieci zagrały szkoły z: Czernichowa, Rybnej i Wołowic. Wszyscy wkładali w grę maksimum zaangażowania i niemałych już umiejętności. Wszystkie spotkania sędziował profesjonalny sędzia, który dodawał zawodom odpowiedniej rangi.

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Czernichowa, które pokonały dziewczęta z Wołowic. Tym samym drużyna Szkoły Podstawowej w Czernichowie będzie reprezentowała naszą gminę w zawodach powiatowych. Wśród chłopców rywalizacja również była bardzo zacięta. Najlepsi okazali się zawodnicy z Rybnej, trzecie miejsce zajęli gospodarze – chłopcy ze szkoły w Czernichowie.

Gimnazjaliści również rozgrywali swoje zawody w hali szkoły rolniczej. I tu rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, co podkreślał sędziujący zawody pan Łukasz Kobiela. Po bardzo zaciętej walce wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyły gimnazjalistki z Czernichowa. Ich koledzy ze szkoły również toczyli zacięty bój z rówieśnikami z Rybnej i Wołowic. O zajętych miejscach zadecydowała dopiero tzw. „mała tabela”. Ostatecznie mistrzem gminy i tym razem zostali gospodarze. To oznacza, że gminę Czernichów w zawodach powiatowych reprezentować będą dziewczęta i chłopcy z jednej szkoły – Czernichowa. Życzymy im powodzenia.