Szkoła Podstawowa w Czernichowie
22.03.2016

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 18.03.2016 r. odbył się II etap VIII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego w Rusocicach. W I etapie udział wzięli wszyscy chętni uczniowie z klas 4-6. Etap szkolny najlepiej napisali uczniowie klas 6: Kinga Sarapata, Dariusz Przybyło oraz Konrad Wędzicha i to oni reprezentowali naszą szkołę. Przygotowania do II etapu nie były łatwe, ponieważ poza znajomością gramatyki i słownictwa należało przeczytać lekturę anglojęzyczną o Irlandii. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z całej gminy: Rusocice, Kamień, Nowa Wieś Szlachecka, Rybna, Wołowice, Przeginia Duchowna oraz Czernichów. Nasza drużyna zdobyła 55 punktów na 59 punktów możliwych, dzięki czemu zajęła drugie miejsce. Zwycięzcy z Rusocic pokonali nas tylko 1 punktem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!