I Gminna Gra Terenowa „Czernichów z historią w tle”

28 września odbyła się I Gminna Gra Terenowa pt. „Czernichów z historią w tle” zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Czernichowie we współpracy z panem Piotrem Kapustą
adiunktem Muzeum Nowej Huty – Odział Muzeum Krakowa.

Konkurs został objęty honorowym patronatem pani Danuty Filipowicz Wójta Gminy Czernichów. Celem gry było zapoznanie jej uczestników z szeregiem zabytków, miejsc kultury i historią własnego regionu.

W zmaganiach brali udział uczniowie z klas VI-VIII ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Uczestnicy i opiekunowie ośmiu drużyn otrzymali pakiety startowe z prowiantem, następnie wyruszyli w drogę rozwiązywać zadania i zdobywać punkty. Posługując się otrzymaną mapką odwiedzili najważniejsze miejsca historyczne Czernichowa.

Trzyosobowe drużyny, po wykonaniu zadań, udały się do Pizzerii i Restauracji Rapio na odpoczynek i zasłużony poczęstunek.

Następnie w sali konferencyjnej urzędu gminy zostały wręczone zwycięskim drużynom i pozostałym uczestnikom nagrody, które zostały sfinansowane z budżetu Gminy Czernichów.

Klasyfikacja miejsc:

I miejsce – drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Rusocicach w składzie: Victoria Panek, Wiktor Figa, Jan Turaczyk.

II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Rybnej w składzie: Izabela Bojda, Adam Ciembronowicz, Antoni Stawiarski,

III miejsce – drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Przedszkolnymi w Przegini Duchownej w składzie: Damian Cegielski, Patryk Smółka, Piotr Zdziech.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a współorganizatorom dziękujemy za pomoc i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji tego wydarzenia!