14.11.2023

II Gminna Gra Terenowa „Czernichów z historią w tle. Niepodległa Polska”

10 listopada 2023 roku odbyła się II Gminna Gra Terenowa „Czernichów z historią w tle. Niepodległa Polska” zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Czernichowie we współpracy
z panem Piotrem Kapustą adiunktem Muzeum Nowej Huty – Odział Muzeum Krakowa.

Konkurs został objęty honorowym patronatem pani Danuty Filipowicz Wójta Gminy Czernichów.

Celem gry było zapoznanie jej uczestników z szeregiem zabytków, miejsc kultury i historią własnego regionu. W zmaganiach brali udział uczniowie z klas VI-VIII ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Uczestnicy i opiekunowie ośmiu drużyn wyruszyli w drogę rozwiązywać zadania i zdobywać punkty. Posługując się otrzymaną mapką, odwiedzili najważniejsze miejsca historyczne Czernichowa. Uczestnicy zmagań musieli również wykazać się wiedzą ogólną. Trzyosobowe drużyny, po wykonaniu zadań, udały się do Pizzerii i Restauracji Rapio na odpoczynek i zasłużony poczęstunek. Następnie w sali konferencyjnej urzędu gminy zostały wręczone zwycięskim drużynom i pozostałym uczestnikom nagrody, które sfinansowano z budżetu Gminy Czernichów.

Klasyfikacja miejsc:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wołowicach z drużyną w składzie:

  • Dominik Brożyna,
  • Witold Hajdukiewicz,
  • Krzysztof Pietrusiak.

II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamieniu, który reprezentowali:

  • Michał Sroka,
  • Natan Kołacz,
  • Igor Kurzański.

III miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Przegini Duchownej:

  • Damian Cegielski,
  • Piotr Zdziech,
  • Patryk Smółka.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a współorganizatorom dziękujemy za pomoc i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji tego wydarzenia!