21.09.2021

Konkurs “Odblaskowa Szkoła”

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w konkursie pt. „Odblaskowa Szkoła”, który organizują Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Celem akcji jest zwiększenie aktywności uczniów, rodziców, szkoły, władz samorządowych w zakresie wyposażenia uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe. Uczniowie wraz z nauczycielami zaplanowali szereg działań mających na celu uświadomienie innym, jak ważne jest bezpieczne zachowanie na drodze. Działania podnoszące świadomość młodych uczestników ruchu drogowego i informujące
o ewentualnych zagrożeniach będą realizowane w drugiej połowie września i w październiku.

Mamy nadzieję, że „odblaskowa inicjatywa” przyczyni się do ograniczenia zagrożeń w ruchu drogowym.

Koordynator akcji : Anna Rosołowska