Konkurs “Orzeł Informatyczny”

29 kwietnia odbędzie się kolejna edycja konkursu informatycznego „Orzeł Informatyczny”. Nasza szkoła weźmie udział w tym sprawdzianie wiedzy informatycznej. Zgłoszonych zostało 10 uczestników, ale istnieje możliwość dołączenia jeszcze kolejnych. Do 27 kwietnia czekamy na uczniów z klas II – VIII, którzy chcieliby jeszcze zmierzyć się z zadaniami.

Konkurs będzie rozgrywany w czterech kategoriach wiekowych: klasy II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy
VII-VIII. Uczniowie mogą rozwiązać test (21 pytań jednokrotnego wyboru) w domu, wykorzystując dowolne urządzenie z dostępem do Internetu (np. laptop, tablet, telefon). Otwarcie arkuszy konkursowych nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności obsługi komputera, instalowania oprogramowania ani specjalnego sprzętu.
Link z dostępem do zadań konkursowych zostanie udostępniony uczniom przez szkolnego koordynatora konkursu. Zadania będzie można rozwiązać o dowolnej porze w wyznaczonym dniu.
Regulamin można znaleźć na stronie organizatora: https://www.konkursy-delta.edu.pl/orze322-informatyczny.html. Tam też dostępne są przykładowe zadania.

Niestety konkurs jest płatny. Koszt uczestnictwa to 10 zł. Zapisani uczniowie proszeni są o dokonywanie wpłaty w sekretariacie szkoły. Szczegółowe informacje można uzyskać u p. Lucyny Zabagło, która
w dniu konkursu przekaże uczestnikom link do zadań.

Zachęcamy do udziału!